Kepurės

Kaip išsirinkti tinkamą kepurę?

citiboi full cap kepures

Šiomis dienomis kepurių pasirinkimas yra beprotiškai platus. Tačiau ne visi žino pagal kokius kriterijus reikia išsirinkti tinkamą kepurę. Daugelis kepures renkasi vien tik iš išvaizdos, tačiau neatsižvelgia į jos kokybę bei patvarumą. Kepurė dažniausiai naudojama kaip stiliaus detalė, norint atrodyti stilingai bei pabrėžti unikalumą. Taip pat jos apsaugoja nuo saulės spindulių, lietaus. Kepurių su snapeliu nešiojimas asocijuojasi su gatvės stiliumi, laisvumu. Todėl šias kepures patartina nešioti laisvalaikiu. Šiame straipsnyje pasistengsime atsakyti į pagrindinį klausimą – kaip išsirinkti tinkamą kepurę?

Kepurių rūšys

Egzistuoja trys populiariausios kepurių rūšys:

Tarp jaunimo vis labiau populiarėja beisbolo kepuraitės su lenktu snapeliu, kadangi jas labiau galima pritaikyti prie laisvesnio bei įvairaus stiliaus drabužių.

Pagrindiniai kriterijai

Dydis

Tinkamas kepurės dydis užtikrins stabilumą, jog kepurė nebūtų per daug laisva ar pernelyg užspausta. Tačiau beveik visos kepurės turi gale esantį dirželį/juostelę, kuriuo galima reguliuoti dydį pagal savo galvos apimtį. Standartinis reguliuojamos kepurės dydis yra nuo 55cm. iki 60cm. Tad jeigu Jūsų galvos apimtis yra mažesnė, derėtų pasirinkti nestandartinius kepurių variantus, kurie turi mažesnį dydį pvz.: vaikiškos full cap / snapback kepurės. Išsimatuoti galvos apimtį galite matavimo metru remdamiesi dydžio gidu.

kaip išsirinkti tinkamą kepurę - dydžio matavimas
Galvos apimties matavimas

Naudojamos medžiagos

Vienas svarbesnių kriterijų norint išsirinkti kokybišką kepurę, tai gamybai panaudotos medžiagos. Svarbu paminėti dažniausiai naudojamas medžiagas: Medvilnė, poliesteris, akrilas. Šios trys medžiagos yra dominuojančios. Tačiau ne visos jos suteikia kepurei kokybę. Norint patogios bei kokybiškos kepurės, reikia rinktis kepures, kurių sudėtyje yra didesnis procentas medvilnės (geriausia 100% medvilnė). Šių kepurių nešiojimo laikas yra žymiai ilgesnis nei kepurė vien iš sintetinių medžiagų (poliesterio, akrilo). Tačiau dalis poliesterio kepurės sudėtyje dažniausiai yra rekomenduojamas, nes ši medžiaga yra pakankamai gerai pralaidi orui, kas leidžia galvai neprakaituoti.

Užrašai / paveikslėliai

Populiariausios kepurės neretai priekyje turi logotipą, užrašą, ar paveikslėlį. Visa tai suteikia kepurei prasmę, išskirtinumą, unikalumą. Tačiau norint, jog užrašas ar paveikslėlis būtų ilgaamžis, reikia rinktis kepures, kurios turi siuvinėtas emblemas/užrašus. Jeigu pasirinksite kepurę ant kurios užrašas ar paveikslėlis yra atspausdintas – didelė tikimybė, jog greitu metu viskas nusitrins bei praras savo spalvą. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog siuvinėtų užrašų kepures galėsite laisvai skalbti, dėl trinties užrašas nesusigadins, tačiau jeigu tai yra kepurė su spausdintu užrašu, didelė tikimybė, kad po kelių skalbimų užrašas pradės nykti.

Kepurė su snapeliu "Youth".
Kepurė “Youth”